Vizuální identita pro český startup Boom’n’rank vytvářející chytré obsahové plány

Brandovaný billboard startupu Boom'n'Rank s ilustrovaným maskotem

Boom’n’Rank je mladý český startup vytvářející nástroje usnadňující a zefektivňující online marketing. Jejich vlajkovou lodí je Content planner, aplikace vytvářející obsahové plány zaměřené na uživatelský zážitek a pomáhající firmám zvýšit vliv obsahu na umístění v online vyhledávačích. Na začátku roku 2020 se Boom’n’rank stal jedním ze dvou českých zástupců, který se přes mezinárodní konkurenci dostal do startupového akcelerátoru StartupYard, díky kterému získali přístup k know how, mentorům a investorům.

Do projektu tvorby vizuální identity jsme byli přizváni těsně před závěrečnou prezentací projektu a výzva zněla jasně: během týdne vytvořit kompletní vizuální identitu.

Fialové logo startupu Boom'n'Rank

Během tří dní jsme představili dva koncepty vizuální identity. Při následných konzultacích s klientem jsme se zvolili cestu vřelého dynamického písma vytvořeného na míru decentně odkazující k fonetické hříčce s bumerangem.

Design webu na počítači a smartphone startupu Boom'n'Rank

Vizuální identitu jsme doplnili dvěma hlavními prvky: trojrozměrným symbolem bumerangu, vycházejícím z loga a usnadňujícím uživatelskou navigaci, a stylizovanými ilustracemi Joshe, online marketéra, který uživatele provází, vysvětluje fungování a seznamuje ho s jeho vlastní uživatelskou zkušeností.

V rámci projektu jsme dále navrhli tiskoviny, koncept vzhledu webových stránek a aplikace a podíleli se na přípravě prezentace pro investory z kreativní a strategické stránky.

Ilustrace charakteru Joshe startupu Boom'n'Rank
Smartphone s ukázkou ikony aplikace Boom'n'Rank
Fialovo-bílé vizitky startupu Boom'n'Rank
Brandovaný rollup startupu Boom'n'Rank
Martin Kůra, CEO Boom'n'Rank, prezentuje výstupy z inkubátoru StartUpYard

Spojte se s námi

Nezáleží, zda potřebujete vytvořit novou značku pro vznikající projekt nebo rozvinout tu stávající.
Spojte se s námi a zjistěte, co pro vaši značku můžeme udělat.